emmascarada (Traducció Valencià-Castellà)

emmascarada f. tiznadura.

Segona persona singular Participi Formes Impersonals del verb emmascarar (Verb Valencià)

FORMES IMPERSONALS
Infinitiu
emmascarar






Participi
emmascarat
emmascarada
emmascarats
emmascarades



Gerundi
emmascarant






INDICATIU
Present
(jo) emmascare
(tu) emmascares
(ell/ella/vosté) emmascara
(nosaltres) emmascarem
(vosaltres) emmascareu
(ells/elles/vostés) emmascaren

Perfet
(jo) he emmascarat
(tu) has emmascarat
(ell/ella/vosté) ha emmascarat
(nosaltres) hem emmascarat
(vosaltres) heu emmascarat
(ells/elles/vostés) han emmascarat

Passat simple
(jo) emmascarí
(tu) emmascarares
(ell/ella/vosté) emmascarà
(nosaltres) emmascaràrem
(vosaltres) emmascaràreu
(ells/elles/vostés) emmascararen

Passat perifràstic
(jo) vaig emmascarar
(tu) vas (o vares) emmascarar
(ell/ella/vosté) va emmascarar
(nosaltres) vam (o vàrem) emmascarar
(vosaltres) vau (o vàreu) emmascarar
(ells/elles/vostés) van (o vàren) emmascarar

Imperfet
(jo) emmascarava
(tu) emmascaraves
(ell/ella/vosté) emmascarava
(nosaltres) emmascaràvem
(vosaltres) emmascaràveu
(ells/elles/vostés) emmascaraven

Plusquamperfet
(jo) havia emmascarat
(tu) havies emmascarat
(ell/ella/vosté) havia emmascarat
(nosaltres) havíem emmascarat
(vosaltres) havíeu emmascarat
(ells/elles/vostés) havien emmascarat

Passat anterior
(jo) haguí emmascarat
(tu) hagueres emmascarat
(ell/ella/vosté) hagué emmascarat
(nosaltres) haguérem emmascarat
(vosaltres) haguéreu emmascarat
(ells/elles/vostés) hagueren emmascarat

Futur
(jo) emmascararé
(tu) emmascararàs
(ell/ella/vosté) emmascararà
(nosaltres) emmascararem
(vosaltres) emmascarareu
(ells/elles/vostés) emmascararan

Futur perfet
(jo) hauré emmascarat
(tu) hauràs emmascarat
(ell/ella/vosté) haurà emmascarat
(nosaltres) haurem emmascarat
(vosaltres) haureu emmascarat
(ells/elles/vostés) hauran emmascarat

Condicional
(jo) emmascararia
(tu) emmascararies
(ell/ella/vosté) emmascararia
(nosaltres) emmascararíem
(vosaltres) emmascararíeu
(ells/elles/vostés) emmascararien

Condicional perfet
(jo) hauria emmascarat
(tu) hauries emmascarat
(ell/ella/vosté) hauria emmascarat
(nosaltres) hauríem emmascarat
(vosaltres) hauríeu emmascarat
(ells/elles/vostés) haurien emmascarat

SUBJUNTIU
Present
(jo) emmascare
(tu) emmascares
(ell/ella/vosté) emmascare
(nosaltres) emmascarem
(vosaltres) emmascareu
(ells/elles/vostés) emmascaren

Perfet
(jo) haja emmascarat
(tu) hages emmascarat
(ell/ella/vosté) haja emmascarat
(nosaltres) hàgem emmascarat
(vosaltres) hàgeu emmascarat
(ells/elles/vostés) hagen emmascarat

Imperfet
(jo) emmascarara
(tu) emmascarares
(ell/ella/vosté) emmascarara
(nosaltres) emmascaràrem
(vosaltres) emmascaràreu
(ells/elles/vostés) emmascararen

Plusquamperfet
(jo) haguera emmascarat
(tu) hagueres emmascarat
(ell/ella/vosté) haguera emmascarat
(nosaltres) haguérem emmascarat
(vosaltres) haguéreu emmascarat
(ells/elles/vostés) hagueren emmascarat

IMPERATIU
Present

emmascara (tu)
emmascare (ell/ella/vosté)
emmascarem (nosaltres)
emmascareu (vosaltres)
emmascaren (ells/elles/vostés)

Et pot interessar